Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików COOKIES, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarkii oraz akceptacje postaniowień zawartych w polityce prywatności. Więcej informacji znajdziesz w POLITYCE PRYWATNOŚCI

Historia

strzałka

Historia

W lutym 2003 roku powołano Unibaltic Sp. z o.o. Początkowo firma świadczyła usługi na bazie dzierżawionych dwóch zbiornikowców: Amarantha i Amethysta. W 2003 roku spółka zakupiła kolejny statek Amonith. W początkowym okresie swojej działalności firma eksploatowała tankowce pływające pod polską banderą.

Ze względów ekonomicznych w 2004 roku zdecydowaliśmy się na zmianę bander naszych statków na banderę norweską. W pierwszym okresie istnienia naszej firmy następował szeroki rozwój działalności w stopniu pozwalającym na profesjonalne świadczenie usług tak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i wzrastającym wymaganiom rynku w zakresie:

  • obsługi agencyjnej statków zawijających do polskich portów,
  • świadczenia usług logistycznych, w tym frachtowanie statków,
  • pośrednictwa w zakresie zatrudniania polskich marynarzy u armatorów zagranicznych,
  • organizacja i świadczenie usług w zakresie ochrony, prewencji i zwalczania zanieczyszczeń środowiska naturalnego,
  • remontów i konserwacji taboru pływającego,
  • kompleksowego zaopatrzenia statków,
  • sprzedaży lin na jednostki pływające.

 

Znaczny rozwój firmy nastąpił w 2003 roku, kiedy rozpoczęliśmy współpracę z Zakładami Azotowymi Puławy (ZAP) - jednym z największych w Europie producentów nawozów sztucznych. Współpraca polega na świadczeniu usług transportowych nawozów płynnych oraz sypkich sprzedawanych przez ZAP do finalnych odbiorców.

Początkowo były to sporadyczne przewozy jednorazowe, jednak dyspozycyjność i uniwersalność naszych jednostek oraz konkurencyjne stawki frachtowe umożliwiły szybką realizację dostaw, a co za tym idzie ciągłe przewozy transportowe. W tym celu postanowiliśmy rozszerzyć naszą flotę o kolejny statek Azuryth o większej nośności. Statek rozpoczął regularne przewozy morskie a tym samym pozwoliło nam to na lepsze dostosowanie się do potrzeb naszych odbiorców.

Po roku działalności powiększyliśmy biuro naszej firmy. Początkowo firmę tworzył dwuosobowy zespół. Obecnie załoga lądowa liczy 30 młodych, wysoko wykwalifikowanych pracowników, posiadających wyższe wykształcenie oraz doświadczenie w branży morskiej. Obecnie nasza flota liczy 10 statków: 8 chemikaliowców (Agath, Amazonith, Amethyst, Amonith, Amuleth, Apatyth, Aragonith, Azuryth) oraz 2 masowce (Thurkus, Thopas).

W celu bezpośredniej współpracy z naszymi klientami w 2005 roku otworzyliśmy oddział naszej firmy w Gdyni.

Projekt i wykonanie: strony internetowe - Synteco