Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików COOKIES, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarkii oraz akceptacje postaniowień zawartych w polityce prywatności. Więcej informacji znajdziesz w POLITYCE PRYWATNOŚCI

Modernizacja statku Amuleth

strzałka
Modernizacja statku Amuleth

W marcu 2017 r. Unibaltic powiększył swoją flotę o kolejny statek, zakupiony od tureckiego armatora chemikaliowiec ze zbiornikami ze stali kwasoodpornej FORTUNATE o nośności 5459 DWT wybudowany w 2016. Statek obecnie nosi nazwę AMULETH.

Od momentu przejęcia statek był na bieżąco monitorowany pod kątem długoletniej eksploatacji w barwach Unibaltic a nasz zespół we współpracy z załogą statku  przygotował listę niezbędnych ulepszeń które należało wykonać w celu poprawienia standardu statku.

Ostatecznie w połowie listopada ubiegłego roku statek wszedł do Stoczni Remontowej w Gdańsku gdzie pozostawał przez 7 tygodni w celu wykonania niezbędnych modyfikacji.

Zakres prac obejmował: wymianę gruszki dziobowej oraz  instalację dyszy przed śrubą napędową – Becker Mewis w celu optymalizacji oporów kadłuba statku, przemalowanie kadłuba i nadbudówki zgodnie ze standardami armatora oraz szeroki zakres prac na pokładzie i w maszynowni.

Statek opuścił stocznię i wszedł do ponownej eksploatacji na początku styczna bieżącego roku.

Pierwsze podróże statku potwierdziły zakładane 15% zmniejszenie zużycia paliwa oraz wzrost prędkości w odniesieniu do okresu sprzed modyfikacji.

Mamy nadzieję że wykonana modernizacja spełni również wysokie wymagania naszych klientów.

 

Projekt i wykonanie: strony internetowe - Synteco